نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

هفدهمین جشنواره ورزشی دانشجویان و چهاردهمین جشنواره ورزشی کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران

هفدهمین جشنواره ورزشی دانشجویان و چهاردهمین جشنواره ورزشی کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه تهرانبه گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، مراسم اختتامیه هفدهمین جشنواره ورزشی دانشجویان و چهاردهمین جشنواره ورزشی کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران به طور هم‌زمان با حضور رئیس دانشگاه و جمع کثیری از دانشجویان و دانشگاهیان، شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸، در دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران برگزار شد.
در این مراسم، دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران، با تاکید بر اهمیت نقش ورزش بر جسم و ذهن افراد، گفت: «تبریک می‌گویم به همه شما دانشجویان و همکاران دانشگاه که در این رقابت‌ها موفق به کسب مقام شدید. همانطور که همیشه تاکید کرده‌ام بحث ورزش فراتر از بحث یک فعالیت جسمی است. من در لغت‌نامه دهخدا و فرهنگ معین هم که می‌خواندم، ورزش را تحصیل قوای جسمی و روحی ذکر کرده‌اند».
وی افزود: «امروز ورزش از این دو تعریف نیز فراتر رفته و به یکی از حرکت‌های مهم اجتماعی و یکی از شیوه‌های ایجاد شبکه‌های اجتماعی از لحاظ اقتصاد، فعالیت‌های کارآفرینی و توسعه کشور تبدیل شده است. همه می‌دانیم که یک کشور با برگزاری مسابقات بین‌المللی و جهانی هم جایگاه ملی خودش را ارتقا می‌دهد و هم می‌تواند از این طریق وحدت ملی را تقویت کند».
رئیس دانشگاه تهران، تصریح کرد: «کشوری مثل قطر که کشور بسیار کوچکی از لحاظ عِده و عُده است، نهایت هزینه را انجام می‌دهد که بتواند مسابقات جهانی‌ای مانند فوتبال را برگزار کند. بنابراین به نظر می‌رسد موضوع ورزش در این کشور فقط موضوع تربیت بدنی نیست، موضوعات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی متعددی را نیز به دنبال دارد».
دکتر نیلی احمدآبادی، در پایان گفت: «ما در دانشگاه فکر می‌کنیم ورزش یکی از شیوه‌های ارتقای مهارت‌های نرم است، فعالیت‌های اجتماعی دانشگاه را توسعه می‌دهد در عین حالی که توانمندی جسمی و روحی را نیز افزایش می‌دهد».
پیش از سخنان رئیس دانشگاه، دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، گفت: «خیلی خوشحالم که یک بار دیگر به بهانه اختتامیه هفدهمین جشنواره ورزشی دانشجویان و چهاردهمین جشنواره ورزشی کارکنان و اعضای هیأت علمی، در کنار شما هستم. خدا قوت می‌گویم خدمت مدیر کل تربیت بدنی و همکاران اداره کل تربیت بدنی و همه دوستانی که زحمت کشیدند تا این مسابقات به نحو شایسته‌ای برگزار شود».
وی افزود: «فکر می‌کنم به صورت واقعی همکاران ما حدود ۵ ماه از سال را تلاش می‌کنند تا شما بتوانید در میادین مختلف ورزشی شرکت کنید و استعدادهای درخشان شما شکوفا شود».
دکتر سرسنگی، ضمن قدردانی از شرکت کنندگان در این جشنواره‌ها، اظهار کرد: «امیدوارم این جشنواره‌ها سال‌های سال تداوم داشته باشد و ما چهره‌های شاد، پر نور و پر امید شما را در این مراسم‌ها ببینیم. به مقام آوران تبریک می‌گویم هرچند که من همیشه گفته‌ام تمام کسانی که در این جشنواره‌ها شرکت می‌کنند فارغ از اینکه چه نتیجه‌ای را کسب کنند، قهرمان و برنده هستند».
در این مراسم همچنین، علی حبیب اللهی، مدیر کل تربیت بدنی دانشگاه تهران، گزارشی از روند برگزاری دو جشنواره ورزشی دانشجویان و کارکنان و اعضای هیأت علمی ارائه کرد.
در هفدهمین جشنواره ورزشی دانشجویان و در نتایج کلی، به ترتیب دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی، پردیس دانشکده‌های فنی و پردیس کیش اول تا سوم شدند و در چهاردهمین جشنواره ورزشی کارکنان و اعضای هیأت علمی در نتایج کلی به ترتیب پردیس دانشکده‌های فنی، پردیس ابوریحان و دانشکده مدیریت موفق به کسب مقام اول تا سوم شدند.
همچنین در این مراسم از مسئولان ورزش برتر که بر اساس ارزیابی عملکرد در هفدهمین جشنواره ورزشی دانشجویان حائز بیشترین امتیاز از بین مسئولان ورزشی پردیس‌ها و دانشکده‌های حاضر در مسابقات شدند و مسئولان ورزش برتر که بر اساس ارزیابی عملکرد در چهاردهمین جشنواره ورزشی کارکنان و اعضای هیأت علمی حائز بیشترین امتیاز از بین مسئولان ورزشی پردیس‌ها و دانشکده‌های حاضر در مسابقات شدند، تقدیر شد.

نتایج رقابت‌های انفرادی دانشجویان را اینجا مشاهده کنید.
نتایج رقابت‌های انفرادی کارکنان و اعضای هیئت علمی را اینجا مشاهده کنید.
نتایج رقابت‌های تیمی را می‌توانید اینجا مشاهده کنید.

گفتنی است، در این دوره از جشنواره‌، دانشجویان در ۱۶ رشته فوتبال، والیبال، فوتسال، بسکتبال، هندبال، دارت، شطرنج، شنا، تکواندو، کشتی آزاد، کشتی فرنگی، کاراته، تیراندازی، بدمینتون، دو و میدانی، تنیس روی میز با هم به رقابت پرداختند.
مسابقات چهاردهمین جشنواره ورزشی کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران نیز در ۱۱ رشته ورزشی شنا، تنیس روی میز، آمادگی جسمانی، فوتسال، دارت، دو و میدانی، والیبال، داژبال، بدمینتون، شوت بسکتبال و شطرنج برگزار شد.