نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

معرفی کتابخانه

معرفی کتابخانه


 

کتابخانه مرکزی پردیس ابوریحان، مسئولیت فراهم‌آوری، فهرست‌نویسی، رده‌بندی و آماده‌سازی کتب و منابع را بر عهده دارد. در کتابخانه مرکزی بیش از 31320 جلد کتاب فارسی و 4691 جلد کتاب لاتین وجود دارد. فهرست کتاب های فارسی و لاتین بر روی سایت کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران به نشانی: www.searchlib.ut.ac.ir قابل مشاهده و جستجو می باشد. در کتابخانه بیش از 170 عنوان نشریه فارسی و 100 عنوان نشریه لاتین مجلداتی وجود دارد. در حال حاضر نیز کتابخانه مشترک 100 عنوان نشریه فارسی و 10 عنوان نشریه لاتین است. ساعات کار کتابخانه از ساعت 7:30 لغایت 17 می‌باشد که در طول ترم‌ و به فراخور نیاز دانشجویان، تا ساعت 19 نیز تمدید خواهد شد. 

 

بخش های مختلف کتابخانه

  • بخش فنی

وظیفه فهرست نویسی و آماده‌سازی مجموعه کتاب های چاپی فارسی و انگلیسی بر عهده این بخش است. ورود و تصحیح اطلاعات کتابشناختی کتاب ها به نرم‌افزار جامع کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد در این بخش انجام می‌پذیرد. همچنین مسئولیت فنی وجین و سازماندهی منابع از دیگر وظایف این بخش می باشد. فهرست نویسی کتاب ها در این بخش براساس رده‌بندی کتابخانه کنگره صورت می‌پذیرد.

  • بخش امانت

این بخش وظیفه امانت، ثبت منابع کتابخانه، چیدمان کتاب ها، تحویل و تمدید حضوری و تلفنی منابع و تسویه حساب را به عهده دارد.

  • بخش مرجع، نشریات و پایان نامه

این بخش وظیفه شناسایی، تهیه و فهرست نویسی کتب مرجع و نشریات و ارائه خدمات به مراجعان کتابخانه را بر عهده دارد.

کلیه پایان نامه ها و رساله های دانشجویان تحصیلات تکمیلی پردیس در این بخش ورود اطلاعات شده و جهت استفاده دانشجویان آماده سازی می گردد.

دانشجویان می توانند از نشریات و کتب مرجع و نیز پایان نامه ها در این بخش استفاده کنند.

  • کتاب های این بخش امانت داده نمی شود و مراجعه کنندگان تنها می توانند در محل آنها را مطالعه نمایند. 
  • امانت بردن پایان نامه یا گرفتن کپی و عکس از آن مطابق ضوابط ممنوع می باشد.