نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اطلاعیه شماره 19 (مدیریت سبز)

اطلاعیه شماره 19 (مدیریت سبز)


عنوان خبر: گزارش نخستین همایش بین المللی دانشگاه سبز در دانشگاه فردوسی مشهد

تاریخ ایجاد: 1396.11.17

خلاصه خبر:

متن کامل خبر:

سرپرست اداره کل طرح های عمرانی وزارت علوم در نخستین همایش بین المللی دانشگاه سبز در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دانشگاه ها پایلوت طرح مدیریت سبز در کشور هستند و دستاورد های فنی و علمی در حوزه‌ مدیریت سبز پس از اجرا در دانشگاه ها می تواند در شهرهای کشور اجرا شود.
 
 

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سیامک خادمی افزود: برخی از دانشگاه های کشور از بسیاری از شهرک های مسکونی بزرگ تر بوده، جمعیت بیشتری دارند و زیرساخت هایی مشابه یک شهر دارد، بنابر این پس از به کاربستن اصول و روش های مدیریت سبز در محیط دانشگاه ها، جامعه می تواند از کارآمدی و صرفه اقتصادی این طرح ها اطمینان حاصل کند و آن را به کار ببندد.

سرپرست اداره کل طرح های عمرانی وزارت علوم با تاکید بر مشارکت بیشتر اندیشمندان علوم انسانی در بحث مدیریت سبز گفت: گفتمان سازی روش مدیریت سبز در جامعه به آموزش اصول مدیریت سبز به مدیران از زمینه هایی است که نیازمند حضور بیشتر اندیشمندان علوم انسانی است.

دکتر خادمی اظهار داشت: همکاری بیشتر با کشور های دنیا به ویژه کشور های اسلامی و کشور های همسایه و همچنین ایفای نقش بیشتر در سیاست های کلان دنیا در زمینه محیط زیست و مدیریت سبز از اهداف آینده وزارت علوم در این زمینه است.

پس از پایان سخنان سرپرست اداره کل طرح های عمرانی وزارت علوم از روسای دانشگاه ولی‌عصر رفسنجان، ایلام، کاشان، شیراز، فردوسی مشهد و پردیس ابوریحان دانشگاه تهران به سبب فعالیت هایی که در زمینه‌ی مدیریت سبز داشتند تقدیر شد.

همچنین در پایان مراسم افتتاحیه نخستین همایش بین المللی دانشگاه سبز از سامانه تحت وب دانشگاه فردوسی مشهد در زمینه مدیریت سبز رونمایی شد.