- یک‌شنبه، ۱۲ آذر ۱۴۰۲

 

در راستای تحقق اهداف علمی و فرهنگی دانشگاه تهران و به منظور اعتلای فعالیت‌های علمی، پژوهشی و توسعه دانش بشری در جمهوری اسلامی ایران، آئین نامه بورسیه دانشجویان برترکارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه تهران با هدف حمایت از دانشجویان برتر و برگزیده علمی با رعایت مواد ذیل تدوین شده است: نوع بورسیه بورس تحصیلی ماهانه به مبلغ 2 میلیون ریال و به مدت 10ماه درهر سال تحصیلی به دانشجویان برتر و برگزیده علمی با اولویت افرادی که برای کارداوطلبانه اعلام آمادگی نموده اند در مقطع کارشناسی (براساس رتبه های ممتاز آزمون سراسری در سال اول و براساس معدل در سال های تحصیلی بعد) و کارشناسی ارشد( براساس معدل کل از ترم دوم به بعد) دانشگاه تهران اعطاء می شود.

شرایط:

حداقل معدل برای ثبت نام دانشجویان متقاضی بورسیه در مقطع کارشناسی 17 ( میانگین معدل دو نیم سال گذشته ) و کارشناسی ارشد 18 (معدل کل از ترم دو به بعد) می باشد. متقاضیان واجد شرایط بر اساس اولویت بالاترین معدل با تأیید دانشگاه و سهمیه اختصاص یافته به هر یک از پردیس‌ها، دانشکده‌ها، واحدها و مراکز انتخاب می‌شوند.

  • تبصره 1- سهمیه دانشجویان جدید الورود کارشناسی متقاضی استفاده از بورسیه معادل 30 درصد از کل تعداد بورسیه های تقبل شده توسط خیرین در هرسال تحصیلی تعیین خواهد شد.
  • تبصره 2- پذیرش دانشجویان جدید الورود بر اساس بالاترین رتبه های ثبت نام شده در هر رشته برحسب ظرفیت اختصاص داده شده به آن رشته تعیین می گردد.
  • تبصره 3- سهمیه هر پردیس و دانشکده مستقل به نسبت تعداد دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد منتهی به پایان سال تحصیلی قبل تعیین می شود. اولویت بهره مند شدن از بورس با دانشجویانی می باشد که در زمان ثبت نام بورسیه برای کارداوطلبانه اعلام آمادگی نموده باشند.